کمپرسور اسکرو اینورتر دار

کمپرسور اسکرو اینورتر دار، نوعی کمپرسور صنعتی اینورتر دار است که جهت بهبود کارایی انرژی و کاهش سرعت موتور مورد استفاده قرار می گیرد. از محبوب ترین کمپرسور ها برای تولید هوای فشرده، می توان به کمپرسور اسکرو اشاره کرد که به دلیل فواید و مزایایی که دارد، در اکثر صنایع من جمله صنایع فرآوری مواد غذایی، نفت و پتروشیمی و غیره، مورد استفاده قرار می گیرد. این کمپرسور به دلیل کارآمد بودن و تولید مداوم و ثابت گاز و هوای فشرده از محبوبیت و معروفیت بالایی برخوردار بوده و تقاضای بیشتری در مقایسه با سایر کمپرسور ها دارد. اگر برای صنعت خود، قصد خرید کمپرسور باد را دارید، ما به شما توصیه می کنیم تا حتما خرید کمپرسور اسکرو اینورتر دار را در اولویت خود قرار دهید. ما در این محتوا به طور کامل، شما را راهنمایی خواهیم کرد.

کمپرسور اسکرو اینورتر دار چیست؟

همانطور که گفته شد، کمپرسور اسکرو اینورتر دار، کمپرسوری است که دارای اینورتر بوده و برای کاهش سرعت موتور و بهبود کارایی انرژی موتور، مورد استفاده قرار می گیرد.  اینورتر موجود در کمپرسور اسکرو با کمک درایو ها موجب کنترل موتور شده و در صورت قطعی برق نیز، موتور را به طور کامل متوقف می کند. همچنین، سرعت موتور را با توجه به نیاز هوای فشرده، تنظیم می کند و قابلیت کار با سرعت و ظرفیت های مختلف را دارد. به طور کلی، کمپرسور اسکرو اینورتر دار موجب صرفه جویی در انرژی و هزینه می شود.

بیشتر بخوانید: تعمیر کمپرسور اسکرو

مزایای استفاده از کمپرسور اسکرو اینورتر دار

کمپرسور اسکرو اینورتر دار از مزایای بسیار زیادی برخوردار بوده و استفاده از آن، ارجحیت بالاتری به دیگر کمپرسور ها دارد. همین مزایا موجب شده تا کمپرسور اسکرو، تبدیل به کمپرسوری کارآمد و پر فروش شود. در ادامه به مزایای استفاده از کمپرسور اسکرو اینورتر دار خواهیم پرداخت.

 • بهره وری انرژی: همانطور که گفته شد، کمپرسور اسکرو اینورتر دار موجب می شود تا سرعت موتور، تنظیم شود و به این ترتیب به بهره وری انرژی، صرفه جویی در هزینه های برق و غیره کمک می کند.
 • راه اندازی نرم: این کمپرسور از ایجاد و وارد شدن فشار مکانیکی بر روی موتور و اجزای آن، جلوگیری می کند و راه اندازی نرم را فعال می نماید. بر خلاف کمپرسور های فاقد اینورتر، این کمپرسور توسط پیج های اینورتر خود از مصرف بالای انرژی در حین کار کردن، جلوگیری می کند و طول عمر و دوام سیستم را افزایش می دهد.
 • مطابقت دادن بار: از آنجا که کمپرسور اسکرو اینورتر دار، سرعت موتور را به صورت مداوم تنظیم می کند، مقدار مورد نیاز دریافت هوای فشرده سازی را تخمین زده و از دریافت انرژی بیشتر و هدر رفتن انرژی، جلوگیری می کند.

مزایای استفاده از کمپرسور اسکرو اینورتردار

 • کنترل و نظارت: کمپرسور دارای اینورتر برخلاف کمپرسور های فاقد اینورتر، کنترل بسیار دقیقی بر روی اقدامات کمپرسور همچون فشار هوا، سرعت و دمای موتور داشته و این مزیت موجب بهره وری بهتر کمپرسور خواهد شد و ریسک خراب شدن و نیاز به تعمیر آن را کاهش خواهد داد.
 • افزایش پایداری سیستم: از دیگر مزیت های استفاده از کمپرسور اسکرو اینورتر دار این است که به سرعت به تغییرات تقاضا، پاسخ می دهد و عملکرد کلی سیستم را بهبود می بخشد.
 • کاهش هزینه های نگهداری: همانطور که به آن اشاره شد، کمپرسور اسکرو اینورتر دار، سرعت و ظرفیت موتور را بر اساس تقاضا، تنظیم و کنترل می کند و همین مورد موجب می شود تا ساییدگی و پارگی اجزای کمپرسور به حداقل برسد. بنابراین، از دیگر مزایای استفاده از این کمپرسور، کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر کمپرسور می گردد.
 • کاهش نویز: کمپرسور های اسکرو اینورتر دار، زمانی که میزان تقاضا کم است از سرعت کارکرد و عملکرد خود کاهش می دهد و این مورد به کاهش نویز کمک می کند. این مزیت به خصوص در محیط های تجاری و محیط هایی که به نویز حساس هستند، اهمیت بسزایی خواهد داشت.

ویژگی های کمپرسور اسکرو اینورتر دار

کمپرسور اسکرو اینورتر دار، دارای ویژگی و مشخصات خوب بسیاری است و همین ویژگی ها موجب می شود تا فروش این دستگاه بسیار بالا رود و در اکثر صنایع از این کمپرسور استفاده شود. شما باید قبل از خرید این محصول به ویژگی و مشخصات آن دقت داشته باشید تا متوجه شوید که این کمپرسور تا چه حد می تواند انتظارات شما را بر طرف سازد.

 •  این کمپرسور در مقایسه با دیگر کمپرسور ها از صدای کمتری برخوردار بوده و عملکردی سایلنت دارد.
 • کمپرسور اسکرو اینورتر دار، قابلیت کار کردن به صورت مداوم و بی وقفه را دارد.
 • در بیشترین فشار کاری نیز هیچگونه نوسان در این کمپرسور وجود ندارد.
 • وجود سیستم plc
 • این کمپرسور در جریان هوادهی یکنواخت نیز راندمان بالایی دارد.

ویژگی های کمپرسور اسکرو اینورتردار

 • قطعات و اجزای کمپرسور اسکرو اینورتر دار از اصطکاک و درگیری کمی برخوردار است.
 • در مقایسه با دیگر کمپرسور ها از حجم بسیار کمتری برخوردار می باشد.
 • هنگام کار کردن، لرزش بسیار کمی از خود تولید می کند.
 • کمپرسور اسکرو اینورتر دار، انرژی کمی را مصرف می کند.
 • ریسک و احتمال نشتی در این کمپرسور به دلیل محدودیت های آب بندی محفظه، بسیار کمتر است.
 • اینورتر موجود در این کمپرسور، موجب قطع و وصل آرام برق می شود.
 • نصب و راه اندازی این کمپرسور، بسیار آسان بوده و در مدت زمان کمی به انجام می رسد
 • فشار هوا مورد نیاز بر حسب  (BAR)
 • ظرفیت هوادهی کمپرسور اسکرو و دبی کمپرسور بر حسب (m3&liT/MIN) در اوج مصرف

جمع بندی

در این محتوا، سعی کردیم تا به طور کامل، شما را با کمپرسور اسکرو اینورتر دار، آشنا کرده و ویژگی و مزایای استفاده از آن را برای شما بازگو نماییم. همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد، کمپرسور اسکرو اینورتر دار نوعی کمپرسور صنعتی است که سرعت موتور را بر اساس میزان هوای فشرده سازی، تنظیم می کند و به بهره وری انرژی و صرفه جویی در مصرف آن، کمک بسیاری می کند. ویژگی های این کمپرسور موجب می شود تا در صنایع مهمی از جمله صنایع نفت، پتروشیمی، صنایع فرآوری مواد غذایی و غیره نیز از این کمپرسور استفاده شود. اگر شما قصد خرید کمپرسور دارید، توصیه ما به شما این است که خرید کمپرسور اسکرو اینورتر دار را در اولویت خود قرار دهید. امیدواریم که محتوای این مقاله برا شما سودمند و مفید بوده باشد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 4 =