کمپرسورهای فشار قوی و بوستر پمپ ها

کمپرسورهای فشار قوی و بوستر پمپ ها


کمپرسورهای فشار قوی و بوستر پمپ ها چگونه عمل می کنند؟ و در کجاها مورد استفاده قرار می گیرند؟ برای پاسخ به این سوالات اول باید دانست کمپرسورهای اسکرو عموماً حداکثر تا ۱۵ بار فشار در حجم‌های مختلف تولید می‌کنند، اما در صنایع مختلف ما نیاز به کمپرسورهایی داریم که تا حدود ۳۵۰ بار باد تولید کنند. که این فشار را کمپرسور اسکرو تولید نمی‌کند که در این صورت نوعی کمپرسور وجود دارد که به‌ آن‌ها کمپرسور فشار قوی و بوستر پمپ می‌گویند.  

در صورتی که حجم بادی که نیاز داشته باشیم حداکثر ۲۰۰۰ لیتر در دقیقه باشد از نوعی از کمپرسور استفاده می‌کنیم که به آن کمپرسور فشار قوی یا هایپرشر می‌نامند که این کمپرسورها دارای سیلندر و پیستون می‌باشند و نوعی کمپرسور پیستونی محسوب می‌شوند.

این کمپرسورها هوای ورودی را از صفر بار به ۴۰ بار می‌رسانند و نیاز به متعلقات دیگری ندارد اما در صورتی که حجم باد مورد نیاز از ۲۰۰۰ لیتر بیشتر باشد کمپرسورهای فشار قوی جوابگوی این کار نخواهند بود.

کمپرسور فشار قوی چیست؟

در این صورت از نوع کمپرسور فشار قوی به نام بوستر پمپ استفاده می‌شود، یعنی ابتدا باید یک کمپرسور اسکرو با ظرفیت دو برابر حجم باد فشار قوی که در خروجی نیاز داریم کار کند و باد ۷ تا ۱۲ بار را در مخزن اولیه که به عنوان خط فشار ضعیف نامیده می‌شود تولید و ذخیره کند.

سپس هوای فشرده ۷ تا ۱۲ بار به ورودی بوستر پمپ می‌رسد و بوستر پمپ این هوای فشرده شده اولیه را دوباره فشرده سازی انجام می‌دهد و به فشار دلخواه ۳۰ تا ۴۰ بار می‌رساند و در مخزن ثانویه که یک مخزن فشار قوی است ذخیره می‌کند و از اونجا به مصرف می‌رساند.

 

نحوه کار کمپرسور فشار قوی و بوستر پمپ ها

این کمپرسورها از تمام قطعاتی که در یک کمپرسور پیستونی وجود دارد، تشکیل شده اند ولی تمام قطعات دارای تحمل فشار بالایی می‌باشند ابتدا هوای ورودی وارد کمپرسور شده و با حرکت رفت و برگشتی هوای محیط را به داخل کشیده و حبس می‌کند و بعد از عبور از سرسیلندر و گذر از شیر یک طرفه امکان برگشت هوا وجود نداشته و ذخیره می‌شود.

کمپرسورهای فشار قوی و بوستر پمپ ها
کمپرسورهای فشار قوی و بوستر پمپ ها

اجزای کمپرسور فشار قوی و بوستر پمپ ها

در ادامه به اجزای تشکیل دهنده کمپرسورهای فشار قوی و بوستر پمپ ها می پردازیم:

شیر اطمینان

در خروجی کمپرسورهای ۴۰ بار و بوستر پمپ‌ها به دلیل فشار بالایی که دارند سعی کنید از یک شیر اطمینان با قابلیت اطمینان بالا استفاده کنید در صورتی که هوای فشرده از حد تنظیم بیشتر شود و پرشر قطع نکرد شیر اطمینان عمل کرده و باد خروجی اضافی اضافه را تخلیه کند.

درجه فشار قوی

برای نشان دادن باد خروجی از یک درجه ۴۰ بار استفاده می‌کنیم.

شیر تخلیه باد سرسیلندر 

از یک شیر نرمال اپن روی کلکتور خروجی فشار قوی استفاده شده است که باد و آب خروجی سرسیلندر را تخلیه کند تا اولاً آب فشرده شده باعث خرابی و زنگ زدگی سرسیلندر نشود و دوماً برای استارت مجدد کمپرسور هوای فشرده داخل کلکتور نباشد که مانع استارت شود .

پرشر فشار قوی

 از یک پرشر با کیفیت جهت قطع و وصل کمپرسور باید استفاده شود تا زمانی که هوای فشرده به اندازه تنظیم پرشر رسید عمل کرده و کمپرسور را خاموش کند

رادیاتور و فن خروجی

در مسیر خروجی هوای فشرده به دلیل اینکه طبق قانون گازها در صورتی که گاز فشرده شود داغ می‌شود هوای فشرده شده کمپرسور فشار قوی بسیار داغ است در صورتی که سرد نشود به تاسیسات و دستگاه‌های تولید آسیب می‌زند باید سرد شود و در خروجی کمپرسورهای فشار قوی و بوسترها از یک رادیاتور و فن جهت خنک کردن هوای فشرده استفاده می‌شود

شیر یک طرفه خروجی

زمانی که هوای فشرده تولید شد باید از شیر یک طرفه عبور کرده و در مخزن فشار قوی ذخیره شود و امکان برگشت وجود نداشته باشد این کار توسط یک شیر یک طرفه فشارقوی انجام می‌گیرد

کمپرسور باد برای بطری و پت 

برای باد کردن بطری‌ها نیاز به کمپرسور با فشار بالا می‌باشد در صورتی که نیاز به کمپرسورهای فشار قوی جهت دستگاه‌های پت داشته باشید ما در کمپرسور نوری آماده پاسخگویی و مشاوره در این زمینه هستیم

درایر، تله آبگیر، میکروفیلتر اولیه و ثانویه فشار قوی

در کمپرسور برای روانکاری سطح سر سیلندر و پیستون ها و قطعات داخلی از روغن استفاده می‌شود و مقداری از این روغن همراه هوای فشرده به خارج از کمپرسور عبور کرده و وارد هوای فشرده می‌گردد.

این روغن، گرد و غبار و اثررطوبت را به طور مستقیم روی تولیدات مخصوصاً تولید پت خواهند گذاشت برای از بین بردن این عوامل نیاز است که هوای فشرده ذخیره شده داخل مخزن فشار قوی ابتدا از یک تله آبگیر عبور کرده و مقداری از رطوبت آن گرفته شود.

سپس از یک میکروفیلتر اولیه که ذرات غبار را به اندازه یک میکرون جذب کرده عبور می‌کند و وارد درایر شده که در آنجا رطوبت به طور کامل حذف شده و سپس وارد میکروفیلتر ثانویه شده و ذرات به اندازه یک صدم درصد میکرون فیلتر شده و و هوای فشرده پاک و خشک با خلوص بالا وارد خط تولید می‌گردد.

کمپرسورهای فشار قوی و بوستر پمپ ها
کمپرسورهای فشار قوی و بوستر پمپ ها

قیمت کمپرسور باد فشار قوی

کمپرسورهای فشار قوی انواع مختلف و در سایزهای مختلفی توسط شرکت‌ها و برندهای مختلف ساخته می‌شوند و بسته به اینکه کمپرسور هوا در چند مرحله فشرده سازی می‌کند و حجم آن چند لیتر است دارای قیمت‌های مختلفی می‌باشند در صورت نیاز به مشاوره در رابطه با خرید کمپرسور فشار قوی و بوستر پمپ‌ها کمپرسور نوری آماده ارائه خدمات به شما مشتریان عزیز می باشد.

فروش کمپرسور فشار قوی و بوستر پمپ‌ در کمپرسور نوری 

ما سعی کردیم کمپرسور فشار قوی و بوستر پمپ‌های با کیفیت مطلوب تولید کنیم در صورتی که نیاز به مشاوره داشته باشید ما می‌توانیم از ابتدا تا زمانی که خط تولید شما شروع به تولید کند در کنار شما باشیم و آنچه اطلاعات در مورد هوای فشرده ۴۰ بار نیاز داشته باشیم در اختیار شما قرار دهیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 6 =