کمپرسور اسکرو (Screw Compressor) دستگاهی از خانواده پمپ بادهای هوا می باشد. این مدل در میان انواع کمپرسور اجزای تشکیل دهنده کمتری دارد زمانی که کمپرسور پیستونی توان تولید حجم زیاد هوای فشرده را نداشته باشد و فاقد کارآیی لازم باشد، از این کمپرسور استفاده می شود. در این بخش از سایت کمپرسور نوری می خواهیم به معرفی مدل هایی از کمپرسور اسکرو که در شرکت ما برای فروش آماده هستند بپردازیم. در صورتی که قصد خرید کمپرسور اسکرو را دارید و نیاز به مشاوره رایگان برای اطلاع از قیمت کمپرسور اسکرو را دارید می توانید روی کمک کارشناسان کمپرسور نوری حساب باز کنید.

برای مشاوره رایگان خرید کمپرسور اسکرو شماره تماس خود را وارد کنید.

قیمت و خرید کمپرسور اسکرو

یکی از عوامل موثر بر قیمت کمپرسور انداز و سایز آن می باشد هر چه آندازه آن بزرگتر باشد، گران تر است. عامل دیگر که در قیمت این دستگاه موثراست قدرت موتور آن می باشد. مسلما برندهایی که موتور قدرتمندی دارند، قیمت بیشتری دارند.

برای دانلود فایل مشخصات کمپرسور اسکرو در کارخانه کمپرسور نوری کلیک کنید.

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت این دستگاه کیفیت قطعاتی است که در تولید آن به کار رفته است و مورد دیگر کیفیت مونتاژ است که قیمت کمپرسور را تحت تاثیر قرار می دهد.

بخش اعظم قیمت کمپرسور به لوازمی مانند واحد هواساز و الکتروموتور کمپرسور بستگی دارد. از جمله دیگر عواملی که بر قیمت این دستگاه اثر گذار است برند سازنده آن، نوع کمپرسور، ظرفیت و قدرت آن می باشد.

فروش کمپرسور اسکرو

کارخانه کمپرسور نوری در زمینه فروش انواع کمپرسور به همراه تمام قطعات و لوازم جانبی مورد نیاز با بالاترین کیفیت به مشتریان  خدمات ارائه می دهد. محصولات ما دارای  خدمات پس از فروش و ضمانت نامه و پشتیبانی پس از فروش می باشند. کارشناسان ما در واحد فروش به مشتریان خدمات مشاوره ای رایگان برای خرید، نصب و راه اندازی  انواع کمپرسور را ارائه  می دهند. 

برای دانلود کاتالوگ مشخصات محصول کمپرسور اسکرو کلیک کنید. شما می توانید پیش از ثبت خرید، با ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان خرید کمپرسور اسکرو استفاده کنید. 

خرید کمپرسور اسکرو

کمپرسوراسکرو  ( Screw Compressor) چیست؟

این دستگاه یک پمپ هوای گازی است و عملکرد آن دورانی است. گنجایش این دستگاه از 1000 لیتر شروع می شود و متناسب با نیاز مشتری افزایش پیدا می کند. به این وسیله کمپرسور باد نیز گفته می شود در صنایعی که نیاز به حجم بالای هوای فشرده است از این دستگاه استفاده می شود.  همچنین این دستگاه به کمپرسور گریز از مرکز شبیه است. زیرا  جریان هوایی که از آن عبور می کند به صورت پیوسته است.

کمپرسور اسکرو هوا را به خوبی تحت فشار قرار می دهد. در صنایعی که نیازبه هواسازی دائم و پیوسته تحت فشار ۸ تا ۱۲ بار وجود دارد این کمپرسور کاربرد فراوانی دارد.  به علاوه در مواقعی که نیاز به تولید هوای فشرده در ظرفیت های بالاتر از1000 دقیقه بر لیتر باشد کمپرسور اسکرو کارآیی و توان بیشتری دارد.

 ویژگیهای کمپرسور اسکرو هوای فشرده

برخی از ویژگیهای کمپرسور اسکرو هوای فشرده:

 • یکی از امتیازات این دستگاه در مقایسه با انواع دیگر کمپرسور این است که در فشارهای بالا بدون افت و خیز و نوسان عمل می کند.
 • ساخت و طراحی این وسیله به گونه ای است که اجزای تشکیل دهنده آن در حین کار کمتر دچار اصطکاک و برخورد با یکدیگر می شوند و همین موضوع هزینه نگهداری و تعمیر را کاهش می دهد.
 • میزان هوادهی این دستگاه به دلیل جریان یکدست و مداومی که تولید مي کند، بازده فراوانی دارد.
 • این دستگاه حجم کمی دارد و فضای زیادی را اشغال نمی کند.
 • داشتن ارتعاش و نوسان بسیار کم در حین کار
 • هواسازی در این دستگاه به صورت یکنواخت انجام می شود بنابراین در این دستگاه اختلالاتی همچون surg و برگشت هوا به داخل هواساز به وجود نمی آید.
 • در این دستگاه نشت روغن به ندرت دیده می شود به دلیل تعداد اندک آب بندهای محفظه تراکم
 • برخلاف ظرفیت بالایی که در تولید هوای فشرده دارد از نظر مصرف انرژی به صرفه است.
 • جریان برق توسط inverter به آرامی در الکتروموتور قطع و یا وصل می شود.

نکات مهم در خرید کمپرسور اسکرو (Screw Compressor)

یکی از نکات مهم در خرید کمپرسور اسکرو انتخاب شرکتی است که می خواهید این دستگاه را از آن بخرید تمام اجزای تشکیل دهنده کمپرسورهای اسکرو که در بازار های داخلی به فروش می رسند یکسان هستند اما نوع شرکت تولید کننده اهمیت زیادی دارد.

کارخانه هایی که این دستگاه را تولید می کنند از لحاظ دانشی که استفاده می کنند و نیروی متخصص و ماهر که در ساخت این وسیله به کار می گیرند و همچنین در ارائه  گارانتی و خدمات پس از فروش تفاوت دارند.

توصیه می شود قبل از خرید از کارخانه سازنده دیدن کنید تا از سطح کیفی مونتاژ دستگاه آگاه شوید در بعضی از موارد ممکن است دو دستگاه از نظر توان، مدل و الکتروموتور یکسان هستند اما در حین کار کردن یکی از دستگاه ها ارتعاش و دمای کمتری داشته باشد و این به خاطر کیفیت مونتاژ است.

کمپرسوری را بخرید که لوازم یدکی آن در بازار وجود داشته باشد بنابراین قبل از خرید حتما به این نکته توجه کنید. یکی دیگر از نکاتی که باید در زمان خرید به آن‌ توجه کنید مقدار فشارمورد نیاز برای دستگاه ، حجم مخزن و قدرت موتور آن است.

کمپرسور اسکرو
اجزای کمپرسور اسکرو

اجزای کمپرسور اسکرو

اجزای کمپرسور اسکرو به شرح زیر است:

 1. لوازم برقی
 2. فیلتراسیون و روغن
 3. رادیاتور دوتکه روغن وهوا
 4. PLC
 5. آنلودر
 6. ایرند یا واحد هواساز
 7. الکتروموتور
 8. مینیمم والو و……

انواع کمپرسور اسکرو

این کمپرسور به طور کلی در دونوع ساخته و روانه بازار می شود:

 1. کمپرسور اسکرو بدون روغن یا اویل فری Oil Free) Compressor) : در صنایعی که ابزار و تجهیزات آن به روغن حساسیت زیادی (1PPM ) نشان می دهد این دستگاه کاربرد دارد و هزینه نگهداری و فرسایش آن بیشتر از نوع دیگر کمپرسور اسکرو می باشد اما لازم به ذکر است که امتیازهایی هم نسبت به کمپرسور اسکرو اویل اینجکت دارد.
 2. کمپرسور اسکرو روغنی یا کمپرسور اویل اینجکت (Oil Injected Compressor) :

  در این نوع از کمپرسور برای کم کردن برخورد و مالش بین اجزای تشکیل دهنده و همچنین برای جلوگیری از گرم شدن دستگاه و خنک شدن آن از روغن استفاده می شود. هم زمان با ورود جریان هوا به داخل کمپرسور تزریق روغن نیز انجام می شود با عمل چرب کردن، اجزای تشکیل دهنده کمپرسور به سهولت و به روانی حرکت می کنند.

  همراه با هوای فشرده که از کمپرسور خارج می شود این روغن نیز خارج می شود، در مسیر هوای فشرده آغشته به روغن فیلتر قرار دارد که هوای فشرده را از روغن جدا کرده و بعد از این مرحله روغن به مخزن مخصوص برگردانده می شود.

  ناگفته نماند که بعد از فیلتر شدن روغن تمام روغن از هوای فشرده جدا نمی شود و مقداری از آن وارد سیستم می شود. اگر این هوای همراه با روغن  به تجهیزات و ابزاری که از هوای فشرده استفاده می کنند به ویژه وسایلی که به روغن حساس هستند آسیبی وارد نکند و عملکرد آن ها را دچار اختلال نکند این نوع کمپرسور بازدهی و راندمان بیشتری نسبت به کمپرسور بدون روغن  دارد.

 

مزایا و تفاوت کمپرسور اسکرو بدون روغن با کمپرسور روغنی

مهم ترین تفاوت بین کمپرسور روغنی و بدون روغن در نوع ساختاری است که برای خنک کردن دستگاه استفاده می شود اما هرکدام از این دستگاه ها دارای امتیازهایی نسبت به نوع دیگر دارد.

کمپرسور اسکرو روغنی قدرت بیشتری برای تولید هوای فشرده دارد و می تواند به میزان ۱۰ تا ۲۵ فوت مکعب هوا در دقیقه تولید کند و اغلب در صنایع بزرگ کاربرد دارد اما کمپرسور بدون روغن توانایی کمتری دارد و حداکثر توان آن تولید ۵ فوت مکعب هوا بردقیقه است.

فشار کمپرسور روغنی بیشتر از کمپرسور اسکرو بدون روغن است و کمپرسور بدون روغن گران تر از روغنی است در ضمن به دلیل وجود روغن بین اجزای کمپرسور روغنی مانع از گرم شدن بیش از حد دستگاه می شود و دمای قطعات آن نیز بالا نمی رود در نتیجه دوام و ماندگاری دستگاه افزایش می یابد.

هوایی که در کمپرسورهای روغنی تولید می شود کیفیت پایینی دارد و ممکن محیط را نیز آلوده کند به علاوه این دستگاه به مراقبت و سرویس بیشتری نیاز دارد.

کمپرسور اسکرو روغنی زمان کمتری برای انتقال هوای فشرده لازم دارد و سریعتر این کار را انجام می دهد اما در نوع بدون روغن انتقال هوای فشرده کندتر صورت می گیرد.

کمپرسور روغنی در حین کار کردن سرو صدای کمتری نسبت به کمپرسور بدون روغن ایجاد می کند.

نحوه کار کمپرسور اسکرو هوای فشرده

وقتی که روشن می شود هوا ابتدا از فیلتر عبور می کند و سپس وارد بخش هواساز می شود قسمت هواساز از دو مارپیچ یا روتور که این روتورها به تناوب می چرخند تشکیل شده است.

هوا دراین جا بین روتورها حبس می شود و به طور پیوسته حجم آن کاهش پیدا می کند در نتیجه با افزایش انرژی جنبشی ذرات هوا عمل فشرده کردن آن انجام می شود.

بالا رفتن فشار از یک طرف کمپرسور آغاز می شود و از سمت انتهای روتور نیز هوای فشرده خارج می شود وپس از پاک شدن از ناخالصی ها در مخزن هوای فشرده ذخیره می شود.

کاربرد کمپرسور اسکرو و سوالات متداول

این دستگاه از وسایل پرکاربردی است که در صنایع مختلف استفاده می شود حتی در صنایعی که به فکر خطور نمی کند یکی از ابزارهای مفید است.

 • در صنایع مربوط به لوازم خانگی و در تولید وسایلی همچون کولر های گازی و یخچال و فریزر
 • در بعضی از دستگاه ها و وسایل مورد استفاده در بخش دندانپزشکی این دستگاه کاربرد زیادی دارد.
 • صنایعی که از سیستم های هوای فشرده بهره می برند و همچنین در بخش هایی که نیاز به ذخیره گازهای صنعتی دارند.
 • صنایعی که در ساخت و تولید صنایع فلزی فعالیت می کنند.

کمپرسور پیستونی تا ۱۰۰۰ لیتر و کمپرسور اسکرو تا ۳۵۰۰۰ لیتر موجود است.

از ۱۰۰۰لیتر به بالا اسکرو به صرفه تر از پیستونی است.

بهتر است زیر ۱۰۰۰ لیتر کمپرسور پیستونی تهیه کنید.

کمپرسور اسکرو یک کالای سرمایه ای است برعکس کمپرسور پیستونی و هر زمان بخواهید می توانید آن را بفروشید. به عبارتی این کالا به راحتی خرید و فروش میشود. چهار دلیل عمده برای خرید کمپرسور اسکرو وجود دارد.

 • تولید حجم بالاتر باد
 • جزو سرمایه شما به حساب می آید.
 • مصرف برق کمتر
 • تعمیر و نگهداری ارزان تر

خیر .به نسبت حجم تولید باد هزینه های تعمیر نگهداری کمتر و به صرفه تر می باشد.

خیر .به نسبت حجم تولید باد هزینه های تعمیر نگهداری کمتر و به صرفه تر می باشد.

بله ما در کارخانه کمپرسور نوری این امکان را فراهم کردیم که در صورت نیاز، کمپرسور شما را با سایز بزرگتر تعویض کنیم.

جنس هواساز،دینام،رادیاتور،فیلتراسیون،و از همه مهمتر شرکت سازنده کمپرسور زیرا خدمات پشتیبانی به تولید کننده بستگی دارد.

قیمت کمپرسور اسکرو بسته به جنس، سایز و دیگر موارد متفاوت است. شما می توانید با تماس با کارشناسان کارخانه نوری از مشاوره رایگان ما برای خرید کمپرسور استفاده کنید.